|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 24 Months |
| Warranty: | 24 Months |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Illuminate your ride with our innovative Durable H4 LED Headlight for Motorbike, powered by four premium-grade CSP 1860 LED light sources. These lights are engineered to provide a dazzlingly bright output, far surpassing the dim glow of traditional OEM yellowish tungsten bulbs.
THE PRICE LISTED NOT REAL PRICE, PLEASE CONTACT FOR REAL PRICE IF YOU HAVE INTEREST!
| Brand | JIALI |
| Item | H4-CSP-1860-4W |
| Voltage | 12V DC |
| Current | 2.50A |
| Power consumption | 30W |
| Luminous intensity | 3200lm |
| LED type | CSP 1860 LED |
| LED quantity | 4pcs LED |
| Dimension | Max Length 94mm, Max Diameter 30mm |
| Lamp base | H4 (Available in P45T/P36D/BA20D) |
| Color | White 6500K |
| Material | Aluminium heatsink |
| Lifespan | ≥50,000 hours |
| Warranty | 24 months |
| Application | Replace for car/motorcycle front headlight bulb |
| Leadtime | 5-10 working days |
| Features | Non-polarized, High lumens output |
We take pride in offering our prestigious OEM services, specially designed for you. With precision and care, we can laser etch or expertly print your unique logo on our products, creating a distinct identity. Our all-encompassing OEM packaging service is tailored to infuse your brand's personal touch, fulfilling all your customized packaging needs with elegance and efficiency.










Q1: Are you a trading Company or Factory?
A: We are a dedicated manufacturer with a focus on research, development, production, and wholesale of top-tier automotive LED lighting products.