|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Warranty: | 12 Months |
| Type: | Motorcycle Light |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Specification:
| Brand | JIALI |
| Item | BA20D-XML2-40W-WW |
| Voltage | 6-24V Non Polarity |
| Current | Approx 0.5A |
| Power consumption | 6 Watts |
| Luminous intensity | 1160lm |
| LED type | XML2 LED |
| LED quantity | 4pcs LED |
| Dimension | Max Length 61mm, Max Diameter 14.5mm |
| Lamp base | BA20D (Available for P15D/BA15D/P36D/H4/P45T/P30D) |
| Color | Warm White 3000K (Available for Pure white 6500K) |
| Material | Aluminium heatsink |
| Lifespan | ≥50,000 hours |
| Warranty | 12 months |
| Application | Replace for motorcycle ATV UTV headlight bulbs |
| Leadtime | 5-10 working days |
| Features | With high/low beam, working voltage 6-24V non polarity, compatible both negative and positive ground. |
OEM Service:
We offer tailor-made OEM services to perfectly align with your requirements. Personalize your products with laser etching or printing of your logo, and benefit from our comprehensive OEM packaging service, providing a bespoke touch designed to meet your exact specifications.
Product Photos:




Packing & Shipping:
