|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 24 Months |
| Warranty: | 24 Months |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
At the heart of innovation, this LED bulb features dual headlight-grade CSP 3570 LED light sources, delivering a dazzling brightness far superior to the standard OEM yellowish tungsten lamps. Experience a transformation in your lighting with our advanced technology.
THE PRICE LISTED NOT THE REAL PRICE, PLEASE CONTACT FOR THE REAL PRICE IF YOU HAVE INTEREST!
| Brand | JIALI |
| Item | BA20D-CSP-3570-2W |
| Voltage | 6-24V DC |
| Current | 6V 1A for low beam, 2.6A for high beam |
| Power consumption | 6V 6W for low beam, 15.6W for high beam |
| Luminous intensity | 6V 800lm for low beam, 1400lm for high beam |
| LED type | CSP 3570 LED |
| LED quantity | 2pcs LED |
| Dimension | Max Length 73mm, Max Diameter 24mm |
| Lamp base | BA20D (Available in P45T/H4/P36D) |
| Color | White 6500K |
| Material | Aluminium heatsink |
| Lifespan | ≥50,000 hours |
| Warranty | 12 months |
| Application | Replace for car/motorcycle front headlight bulb |
| Leadtime | 5-10 working days |
| Features | Non-polarized, High lumens output, 6-24V |
We proudly offer bespoke OEM services, meticulously tailored to reflect your brand's identity. Our state-of-the-art laser etching and printing capabilities allow us to emblazon your logo on our products. Additionally, our all-encompassing OEM packaging service promises a unique and personalized touch to cater to all your customized requests.







Q1: Are you a trading Company or Factory?
A: We are a dedicated manufacturer with a focus on research, development, production, and wholesale of top-tier automotive LED lighting products.