|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 24 Months |
| Warranty: | 24 Months |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Introducing our stellar 9003 LED Bulb with Laser Logo, crafted meticulously to revolutionize motorcycle visibility. Outfitted with three headlight-grade CSP 3570 LED light sources, this bulb shines with incomparable brilliance, overshadowing stock OEM yellowish tungsten lamps with its luminous glow.
| Brand | JIALI |
| Item | P36D-CSP-3570-3WW |
| Voltage | 10-80V/6V DC |
| Current | 0.5A |
| Power consumption | 6 Watts |
| Luminous intensity | 860 lm |
| LED type | CSP 3570 LED |
| LED quantity | 3pcs LED |
| Dimension | Max Length 72mm, Max Diameter 18mm |
| Lamp base | P36D (Available in P45T/BA20D/H4/P15D/BA15D/P30D) |
| Color | White 6500K |
| Material | Aluminium heatsink |
| Lifespan | ≥50,000 hours |
| Warranty | 12 months |
| Application | Replace for car/motorcycle front headlight bulb |
| Leadtime | 5-10 working days |
| Features | Non-polarized, High lumens output, 10-80V, 6V DC |
We proudly offer bespoke OEM services, allowing us to laser etch or print your logo on our products. Our comprehensive OEM packaging service ensures a personalized touch to meet any of your customized needs.







Q1: Are you a trading Company or Factory?
A: We are a dedicated manufacturer with a focus on research, development, production, and wholesale of top-tier automotive LED lighting products.