|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Yes |
| Warranty: | 24 Month |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Specification:
| Brand | JIALI |
| Item | EF-1860-12R-3157 |
| Voltage | 10-18VDC |
| Current | Approx 2.2A |
| Power consumption | 21~26 Watts |
| Luminous intensity | 1400lm |
| LED type | CSP 1860 LED |
| LED quantity | 12pcs LED |
| Dimension | Max Length 61.5mm, Max Diameter 21mm |
| Lamp base | 3157 (Available in 4257/1157/1156/7443/7440) |
| Color | Red |
| Material | Aluminium heatsink |
| Lifespan | ≥50,000 hours |
| Warranty | 12 months |
| Application | Replace for combined Running/Brake/Turn Light |
| Leadtime | 5-10 working days |
| Features | Built in cooling fan,Non-polarized,No error, No hyperflash, No need add extra load resistors |
OEM Service:
Discover the joy of personalized lighting solutions with our bespoke OEM services, meticulously crafted to suit your unique requirements. Whether you desire your logo to be laser etched or printed, our comprehensive OEM packaging service ensures a distinctive and customized touch to perfectly meet your branding aspirations.
Product Photos:





Packing & Shipping:
