Motorcycle Lighting System LED Light H4 P15D Ba20d P45t with Hi/Lo Beam 10-80V LED Headlight Motorcycle Light
|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 24 Months |
| Warranty: | 24 Months |
Shipping
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
Payment Guarantee
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Secured Trading Service
Gold Member Since 2024
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- P45T-CSP-3570-3WY
- Material
- LED
- Suitable for Car Brands
- Universal
- Base
- P45t
- Voltage
- 10-80V/6V
- Function
- Dipped Headlight, High Beam
- Brand
- Jiali
- Resistance
- Shock-Resistant
- Certification
- CCC, E-mark, DOT
- Marking
- Laser Logo
- Transport Package
- Can Be Customize
- Specification
- Length 80mm, Diameter 18mm
- Trademark
- JIALI
- Origin
- China
- HS Code
- 8512209000
- Production Capacity
- 20000PCS/Month
Packaging & Delivery
- Package Size
- 32.00cm * 22.00cm * 18.00cm
- Package Gross Weight
- 5.000kg
Product Description
Experience unparalleled brightness with our LED bulb, featuring three high-performance CSP 3570 LED light sources. These outperform the traditional OEM yellowish tungsten lamps, offering a significantly brighter and safer ride.
THE PRICE LISTED NOT REAL PRICE, PLEASE CONTACT FOR REAL PRICE IF YOU HAVE INTEREST!
Equipped with an innovative non-polarity drive, this bulb ensures seamless installation and compatibility. This versatile bulb supports both high and low beams and operates within a wide voltage range of 6V or 10-80V DC, accommodating various motorbike models.
Equipped with an innovative non-polarity drive, this bulb ensures seamless installation and compatibility. This versatile bulb supports both high and low beams and operates within a wide voltage range of 6V or 10-80V DC, accommodating various motorbike models.
| Brand | JIALI |
| Item | P45T-CSP-3570-3WY |
| Voltage | 10-80V/6V DC |
| Current | 0.5A |
| Power consumption | 6 Watts |
| Luminous intensity | 860 lm |
| LED type | CSP 3570 LED |
| LED quantity | 3pcs LED |
| Dimension | Max Length 80mm, Max Diameter 18mm |
| Lamp base | P45T (Available in P36D/BA20D/H4/P15D/BA15D/P30D) |
| Color | White 6500K/Yellow 2100K |
| Material | Aluminium heatsink |
| Lifespan | ≥50,000 hours |
| Warranty | 12 months |
| Application | Replace for car/motorcycle front headlight bulb |
| Leadtime | 5-10 working days |
| Features | Non-polarized, High lumens output, 10-80V, 6V DC |
Our OEM service empowers your brand by offering customized solutions. We can laser etch or print your logo directly onto our products. Enjoy tailored OEM packaging services that cater to your unique branding requirements.







Q1: Are you a trading Company or Factory?
A: We are a dedicated manufacturer with a focus on research, development, production, and wholesale of top-tier automotive LED lighting products.Q2: What is the minimum quantity of your order?
A: We welcome sample orders to thoroughly test and assess quality.
Q3: What certifications do you have for your products?
A: Our products are proudly certified with SGS, CE, and ROHS certifications.
Q4: Can you provide products customization service?
A: Absolutely! We welcome any customization and offer custom logo services along with custom packing solutions.
Q5: How long will it take to execute my order?
A: For in-stock items: 3-5 working days. For large out-of-stock quantities: 15-25 working days.
Q6: What are the warranty terms for your products?
A: Our products come with a 1-2 year warranty. Should any issues arise, we will happily replace the product.
Q7: Do you test all your goods before delivery?
A: Yes, we perform a 100% rigorous aging test and comprehensive inspection for every item before delivery, ensuring only the highest quality reaches you.
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Motorcycle/ATV/UTV LED Bulbs
- P45T
- Motorcycle Lighting System LED Light H4 P15D Ba20d P45t with Hi/Lo Beam 10-80V LED Headlight Motorcycle Light
Related Categories
Hot Searches
More