|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 24 Months |
| Warranty: | 24 Months |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
This LED bulb contains 3pcs headlight grade CSP 3570 LED light source, which are much brighter than the stock OEM yellowish tungsten lamps.
THE PRICE LISTED NOT REAL PRICE, PLEASE CONTACT FOR REAL PRICE IF YOU HAVE INTEREST!
| Brand | JIALI |
| Item | P45T-CSP-3570-3WW |
| Voltage | 10-80V/6V DC |
| Current | 0.5A |
| Power consumption | 6 Watts |
| Luminous intensity | 860 lm |
| LED type | CSP 3570 LED |
| LED quantity | 3pcs LED |
| Dimension | Max Length 72mm, Max Diameter 18mm |
| Lamp base | P45T (Available in P36D/BA20D/H4/P15D/BA15D/P30D) |
| Color | White 6500K |
| Material | Aluminium heatsink |
| Lifespan | ≥50,000 hours |
| Warranty | 12 months |
| Application | Replace for car/motorcycle front headlight bulb |
| Leadtime | 5-10 working days |
| Features | Non-polarized, High lumens output, 10-80V, 6V DC |
We proudly offer bespoke OEM services, allowing us to laser etch or print your logo on our products. Our comprehensive OEM packaging service ensures a personalized touch to meet any of your customized needs.







Q1: Are you a trading Company or Factory?
A: We are a dedicated manufacturer with a focus on research, development, production, and wholesale of top-tier automotive LED lighting products.