|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Yes |
| Warranty: | 12 Months |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Specification:
CANbus T10 Wedge W5W 194 Super Bright LED Car Interior Light
| Brand | JIALI |
| Item | T10-3030-5W |
| Voltage | 10-18V |
| Current | 0.18A |
| Power consumption | 2.1 Watts |
| Luminous intensity | 260lm |
| LED type | SMD 3030 LED |
| LED quantity | 5pcs 1.5W LED |
| Dimension | Max Length 26.5mm |
| Lamp base | T10 Wedge (Available in BA9S/BAY9S/BAX9S) |
| Color | White 6500K |
| Material | Aluminium heatsink |
| Lifespan | ≥50,000 hours |
| Warranty | 12 months |
| Application | Replace for car interior light (Map light/Reading light/Dome light) |
| Leadtime | 5-10 working days |
| Features | High lumen output |
OEM Service:
We proudly offer bespoke OEM services, allowing us to laser etch or print your logo on our products. Our comprehensive OEM packaging service ensures a personalized touch to meet any of your customized needs.
Product Photos:





Packing & Shipping:
