|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 24 Months |
| Warranty: | 24 Months |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
This LED bulb contains 4pcs headlight grade CSP 1860 LED light source, which are much brighter than the stock OEM yellowish tungsten lamps.
THE PRICE LISTED NOT REAL PRICE, PLEASE CONTACT FOR REAL PRICE IF YOU HAVE INTEREST!
| Brand | JIALI |
| Item | H4-CSP-1860-4W |
| Voltage | 12V DC |
| Current | 2.50A |
| Power consumption | 30W |
| Luminous intensity | 3200lm |
| LED type | CSP 1860 LED |
| LED quantity | 4pcs LED |
| Dimension | Max Length 94mm, Max Diameter 30mm |
| Lamp base | H4 (Available in P45T/P36D/BA20D) |
| Color | White 6500K |
| Material | Aluminium heatsink |
| Lifespan | ≥50,000 hours |
| Warranty | 24 months |
| Application | Replace for car/motorcycle front headlight bulb |
| Leadtime | 5-10 working days |
| Features | Non-polarized, High lumens output |
We proudly offer bespoke OEM services, allowing us to laser etch or print your logo on our products. Our comprehensive OEM packaging service ensures a personalized touch to meet any of your customized needs.










Q1: Are you a trading Company or Factory?
A: We are a dedicated manufacturer with a focus on research, development, production, and wholesale of top-tier automotive LED lighting products.